Portál hromadné dopravy na území Karviné a Orlové
Home
 

Obecné info

 Průvodce cestováním městskou dopravou v Karviné a Orlové

platný od 12.6.2016
1) Základní informace

Městskou hromadnou dopravu na území měst Karviné a Orlové zajišťuje dopravce ČSAD Karviná a.s. 8 linek v Karviné a 5 linek v Orlové Vás bezpečně a pohodlně dopraví do práce, školy, na úřady nebo za zábavou.

2) Nástup a výstup z autobusu

Po celý den je zaveden nástup do vozidla pouze předními dveřmi. Ostatní dveřní prostory jsou vyhrazeny pouze pro výstup mimo cestujících s kočárkem. Výjimkou jsou osoby s omezenou pohyblivostí, kteří mají nárok na výstup předními dveřmi.

3) Jízdní doklady a ceny

MHD Karviná zahrnují linky č. 511 – 520 na území Karviné a MHD Orlová linky č. 501 – 505 na území města Orlová a sousedních obcí Dolní Lutyně, Dětmarovice a Petřvald. Pro cestování můžete využít jednotlivé jízdné nebo časové jízdné. Jednotlivé jízdné je možné zakoupit u řidiče, kde zakoupená jízdenka platí pouze v daném spoji. Vlastníte-li čipovou kartu, můžete platit jednotlivé jízdné i z této karty, rozdílná je akorát cena jízdného. Další výhodou jednotlivého jízdného zakoupeného z čipové karty je, pokud nastoupíte do jiného spoje do 45 minut od zakoupení jízdenky, jízdné vám nebude odečteno. Pro cestující, kteří cestují autobusem denně, je výhodné zakoupit si časovou jízdenku pro 1. pásmo, které je vydáváno pouze na čipovou kartu, kterou si zakoupíte na přepravní kanceláři. Platné je ale pouze v systému MHD. Upozorňujeme, že v systému MHD Karviná a MHD Orlová není možné využít dlouhodobé jízdné ODIS.

Město:

KARVINÁ

ORLOVÁ

Druh jízdného:

Plné:

Poloviční:

Plné:

Poloviční:

Obyčejné v hotovosti:

15 Kč

7 Kč

12 Kč

6 Kč

Obyčejné čip. kartou:

10 Kč

5 Kč

8 Kč

4 Kč

30-ti denní občanská:

270 Kč

250 Kč

90-ti denní občanská:

700 Kč

650 Kč

365-ti denní občanská:

-

1000 Kč

30-ti denní žákovská:

135 Kč

110 Kč

Pololetní žákovská:

-

250 Kč

30-ti denní studentská:

135 Kč

110 Kč

Pololetní studentská:

-

250 Kč

30-ti denní pro důchodce do 65-ti let:

-

180 Kč

365-ti denní pro důchodce do 65-ti let:

-

500 Kč

30-ti denní pro důchodce do 70-ti let:

195 Kč

-

Bezplatně se přepravují: – děti do 6-ti let v doprovodu osoby starší 10-ti let – držitelé průkazu ZTP a ZTP-P včetně průvodce a vodícího psa (s příslušným dokladem) – občané od 65 do 70 let (pouze v MHD Orlová s příslušnou čipovou kartou) – občané starší 70-ti let (s příslušnou čipovou kartou) – příslušníci Městské policie v uniformě – držitelé přenosné čipové karty platné ve spojení se služebním průkazem

3.1) Vzory čipových karet

skenovat0001

BČK vydávána dopravcem ČSAD Karviná je k zakoupení pouze na přepravní kanceláři v Karviné a Orlové v hodnotě 180,- a její vyřízení je na počkání. Výhodou BČK je jednoduché ale zároveň rychlé odbavení ve vozidle a také zejména levnější jízdné (viz. „Jízdní doklady a ceny“). Její použití je možné na všech linkách provozovaných ČSAD Karviná ale také u dopravců ČSAD Havířov a ČSAD Frýdek-Místek (pouze jako el. peněženka). Vydávány jsou 4 druhy BČK a to:

  • ŽLUTÁ BČK – slouží pouze pro důchodce nad 70 let / nutná každoroční aktivace kupónu
  • ŠEDÁ BČK – slouží pro cestující starší 15-ti let s časovými tarify STUDENT nebo OBČAN
  • MODRÁ BČK – slouží pro děti do 15-ti let s časovým tarifem ŽÁK a pro důchodce do 70-ti let s časovým tarifem DŮCHODCE DO 70-TI LET
  • ORANŽOVÁ BČK – slouží pro důchodce od 65-ti do 70-ti let / nutná každoroční aktivace kupónu
3.2) Prodejní místa jízdních dokladů

Potřebujete zakoupit čipovou kartu, nahrát časovou jízdenku, poradit s problémy apod.? K těmto účelům slouží přepravní kanceláře, které vám jsou k dispozici v obou městech. V Karviné se nachází v nádražní budově na vlakovém nádraží. V Orlové se nachází ve výpravní budově ČSAD na autobusovém nádraží.

Přepravní kancelář ČSAD v Karviné

Přepravní kancelář ČSAD v Orlové

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V jakých hodinách mohu navštívit přepravní kancelář?
KARVINÁ:
PO – 5:30 – 19:00
ÚT – 5:30 – 19:00
ST – 5:30 – 19:00
ČT – 5:30 – 19:00
PÁ – 5:30 – 19:00
SO – ZAVŘENO
NE – ZAVŘENO

ORLOVÁ:
PO – 10:15 – 14:00, 14:30 – 18:00
ÚT – 7:15 – 11:30, 12:00 – 15:00
ST – 7:15 – 11:30, 12:00 – 15:00
ČT – 10:15 – 14:00, 14:30 – 18:00
PÁ – 5:15 – 9:30, 10:00 – 13:00
SO – ZAVŘENO
NE – ZAVŘENO

4) Odbavovací zařízení

K odbavení cestujících slouží odbavovací zařízení žilinské firmy EMTEST a.s. a to typ EM 126i MIJOLA, který představuje zařízení 5.generace vyráběné firmou EMtest od roku 2007. Samotná jednotka se skládá z barevného displeje pro řidiče, na kterém se zobrazují hlavní informace jako např. aktuální čas a datum, číslo linky a aktuálního spoje apod. Cestujícím slouží čtečka čipových karet s platebním terminálem EM 316iTRC ve žlutém provedení, která je propojena s palubním počítačem. Její součástí je dotykový displej na kterém je zobrazen aktuální čas, datum, zastávka, dva symboly pro volbu typu jízdného a kolonka pro informace o čipové kartě. Vedle čtečky s platebním terminálem je umístěna grafická termální tiskárna jízdenek EM 316iPL, taktéž ve žluté barvě. V případě, že dojde k poruše vozidla MHD, jsou také na linky nasazovány vozy příměstské dopravy, u kterých je ovšem odbavovací zařízení odlišné. Zde se skládá pouze z palubního počítače a platebním terminálem, který obsahuje displej, na kterém je cestujícím zobrazeny cena jízdného, tiskárna pro výdej jízdenek a čtečka čipových karet.

5) Přepravní kontrola

Pokud je ve vozidle zahájena přepravní kontrola, je cestující povinen předložit jízdní doklad pověřené osobě, která je opatřena průkazem kontrolora. Pokud se neprokážete platným jízdním dokladem, jste povinen/na zaplatit přirážku k jízdnému ve výši 1500,- . V případě, že jízdné i přirážka bude do 7 dnů zaplacena jak na účet nebo hotově, bude přirážka snížena na 700,-.

6) Síť autobusových linek
MHD Karviná od 13.12.2015

MHD Karviná od 13.12.2015

MHD Orlová od 14.12.2014

MHD Orlová od 14.12.2014

6.1) Trasování linek MHD Karviná

877511 MHD linka č. 511 Staré Město, Nové Pole – Staré Město, u mostu – Fryštát, autobusové nádraží – Nové Město, ČSAD – Nové Město, stadion házené – Nové Město, koupaliště – Hranice, pekárna – Hranice, Okružní – Hranice, škola – Hranice, rehabilitační sanatorium – Hranice, poliklinika – Mizerov, urnový háj – Ráj, Kosmonautů – Ráj, nemocnice – Fryštát, univerzita – Nové Město, obchodní dům – Nové Město, Osvobození – Nové Město, úřad práce – Nové Město, U Bažantnice – Nové Město, gymnázium - Nové Město, stadion házené – Nové Město, ČSAD – Fryštát, autobusové nádraží.

877512 MHD linka č. 512 Fryštát, autobusové nádraží – Nové Město, ČSAD – Nové Město, gymnázium – Nové Město, U Bažantnice – Nové Město, úřad práce – Nové Město, Osvobození – Nové Město, obchodní dům – Fryštát, univerzita – Ráj, nemocnice – Ráj, Kosmonautů – Mizerov, urnový háj – Hranice, poliklinika – Hranice, rehabilitační sanatorium – Hranice, škola – Hranice, Okružní – Hranice, pekárna – Nové Město, koupaliště – Nové Město, stadion házené – Nové Město, ČSAD – Fryštát, autobusové nádraží.

877513 MHD linka č. 513 Staré Město, konečná – Staré Město, Olšiny rozcestí – Staré Město, Nové Pole – Staré Město, střed – Staré Město, škola – Staré Město, osada – Fryštát, Lešetínská – Fryštát, autobusové nádraží – Nové Město, ČSAD – Nové Město, gymnázium – Nové Město, U Bažantnice – Nové Město, úřad práce – Nové Město, stadion házené – Nové Město, Osvobození – Nové Město, obchodní dům – Fryštát, univerzita – Ráj, nemocnice – Ráj, Kosmonautů – Ráj, Na Kopci.

877514 MHD linka č. 514 Ráj, státní hranice – Ráj, hostinec – Ráj, sídliště – Ráj, TESCO – Ráj, nemocnice – Fryštát, univerzita – Nové Město, obchodní dům – Nové Město, Osvobození – Nové Město, stadion házené – Nové Město, ČSAD – Fryštát, autobusové nádraží – Fryštát, Lešetínská – Staré Město, osada – Staré Město, škola – Staré Město, střed – Staré Město, Nové Pole – Staré Město, Olšiny rozcestí – Staré Město, konečná.

877515 MHD linka č. 515 Důl Darkov – Darkov, nadjezd – Darkov, pomocný závod – Ráj, TESCO – Ráj, nemocnice – Ráj, Kosmonautů – Mizerov, urnový háj – Hranice, poliklinika – Hranice, rehabilitační sanatorium – Hranice, škola – Hranice, Okružní – Hranice, Jäkl – Hranice, pekárna – Nové Město, koupaliště – Nové Město, stadion házené – Nové Město, ČSAD – Fryštát, autobusové nádraží – Staré Město, u mostu – Staré Město, Nové Pole.

877517 MHD linka č. 517 Fryštát, autobusové nádraží – Nové Město, ČSAD – Nové Město, stadion házené – Nové Město, koupaliště – Hranice, pekárna – Hranice, Okružní – Hranice, škola – Hranice, rehabilitační sanatorium – Hranice, poliklinika – Mizerov, Kosmos – Hranice, bazén* – Nové Město, koupaliště* – Nové Město, Osvobození* – Nové Město, obchodní dům* – Fryštát, Poštovní – Darkov, hotel – Darkov, lázně.

* – zastávky obslouženy pouze v opačném směru spojem č. 6 v 7:22

877519 MHD linka č. 519 Fryštát, autobusové nádraží – Nové Město, ČSAD – Nové Město, stadion házené – Nové Město, Osvobození – Nové Město, obchodní dům – Fryštát, univerzita – Ráj, nemocnice – Ráj, TESCO – Ráj, nemocnice – Ráj, Kosmonautů – Ráj, Na Kopci – Ráj, hřbitov – Ráj, Ščerba – Ráj, pod lesem – Ráj, rozhraní – Mizerov, restaurace Tesarčík – Hranice, rehabilitační sanatorium – Hranice, poliklinika – Mizerov, urnový háj – Ráj, Kosmonautů – Ráj, nemocnice – Fryštát, univerzita – Nové Město, obchodní dům – Nové Město, Osvobození – Nové Město stadion házené – Nové Město, ČSAD – Fryštát, autobusové nádraží.

877520 MHD linka č. 520 Staré Město, konečná – Staré Město, Olšiny rozcestí – Staré Město, Nové Pole – Staré Město, střed – Staré Město, škola – Staré Město, osada – Fryštát, Lešetínská – Staré Město, u mostu – Fryštát, autobusové nádraží – Nové Město, ČSAD – Nové Město, stadion házené – Nové Město, Osvobození – Nové Město, obchodní dům – Fryštát, univerzita – Ráj, nemocnice -Ráj, nemocnice – Ráj, Kosmonautů – Mizerov, urnový háj – Hranice, poliklinika – Hranice, rehabilitační sanatorium – Mizerov, restaurace Tesarčík – Ráj, rozhraní – Ráj, pod lesem – Ráj, Ščerba – Ráj, hřbitov – Ráj, Na Kopci* – Ráj, Kosmonautů – Ráj, TESCO – Ráj, nemocnice – Fryštát, univerzita – Nové Město, obchodní dům – Nové Město, Osvobození – Nové Město stadion házené – Nové Město, ČSAD – Fryštát, autobusové nádraží – Fryštát, Lešetínská – Staré Město, osada – Staré Město, škola – Staré Město, střed – Staré Město, Nové Pole – Staré Město, Olšiny rozcestí – Staré Město, konečná.

* – spoj č. 9 v 7:26 zastavuje pro výstup na zastávce pro linku 519 (na točně)

6.2) Trasy linek MHD Orlová

878501 MHD linka č. 501 Město, Mezilesí – Město, Dvě hranice – Lutyně, Výhoda – Lutyně, STS – Lutyně, autobusové nádraží – Lutyně, nemocnice – Lutyně, střed – Lutyně, pošta – Lutyně, věžáky – Lutyně, Zátiší – Poruba, čistící stanice – Poruba, kulturní dům – Poruba, zastávka u Dolu Fučík 5 – Poruba, škola – Poruba, samoobsluha – Poruba, Fojtství – Město, náměstí – Město, čerpací stanice – Lazy, škola – Lazy, Poliklinika – Lazy, Důl Lazy.

878502 MHD linka č. 502 Dětmarovice, Koukolná – Dětmarovice, mateřská škola – Dětmarovice, EDĚ autobusové stanoviště – Dětmarovice, železniční stanice – Dětmarovice, obecní úřad – Dětmarovice, Pod Skotnicou – Dětmarovice, nadjezd – Dolní Lutyně, Výšina – Lutyně, Olmovec – Lutyně, autobusové nádraží – Lutyně, Výhoda – Lutyně, STS – Lutyně, nemocnice – Lutyně, střed – Lutyně, pošta – Lutyně, věžáky – Poruba, škola – Poruba, samoobsluha – Poruba, Fojtství – Poruba, restaurace Horník – Poruba, zastávka U Dolu Fučík 5 – Město, Zimný důl – Petřvald, Březiny – Město, náměstí – Město, kolonie – Město, hřbitov – Město, smuteční síň – Město, škola – Lazy, sad – Lazy, Podlesí – Lazy, u Kornase.

878503 MHD linka č. 503 Lutyně, autobusové nádraží – Lutyně, nemocnice – Lutyně, střed – Lutyně, pošta – Lutyně, věžáky – Lutyně, Zátiší – Poruba, čistící stanice – Poruba, kulturní dům – Poruba, restaurace Horník – Město, Zimný důl – Petřvald, Březiny – Město, náměstí – Město, park – Město, Cingrův kopec – Město, Kopaniny – Město, kolonie – Město, hřbitov – Město, smuteční síň – Město, škola – Lazy, sad – Lazy, Podlesí – Lazy, u Kornase.

878504 MHD linka č. 504 Poruba, škola – Lutyně, pošta – Lutyně, střed – Lutyně, nemocnice – Lutyně, autobusové nádraží – Lutyně, nákupní středisko – Lutyně, STS – Lutyně, Výhoda – Město, Dvě hranice – Město, Mezilesí – Město, Kopaniny – Město, Cingrův kopec – Město, park – Město, náměstí – Město, čerpací stanice – Lazy, škola – Lazy, Důl Lazy – Město, kolonie – Město, hřbitov – Město, smuteční síň – Město, škola – Lazy, sad – Lazy, Podlesí – Lazy, u Kornase – Lazy, Veverka – Lazy, Důl Lazy.

878505 MHD linka č. 505 Lutyně, autobusové nádraží – Lutyně, nemocnice – Lutyně, střed – Lutyně, pošta – Lutyně, polní – Lutyně, u Krůla – Lutyně, kravín – Zbytky, u Kříže – Zbytky, u Wojtasů – Zbytky, Větrná – Zbytky, křižovatka – Lutyně, rozhraní – Rychvald, rozcestí – Dolní Lutyně, Zbytky škola – Dolní Lutyně, kolonie – Dolní Lutyně, u hřiště – Dolní Lutyně, náměstí – Dolní Lutyně, střed – Dolní Lutyně, škola – Dolní Lutyně, požární zbrojnice – Dolní Lutyně, Nerad dvůr – Dolní Lutyně, Věřňovice restaurace.

Vaše komentáře ”


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Top