Portál hromadné dopravy na území Karviné a Orlové
Home
 

Integrace MHD Karviná do ODIS

13617516_10206747892512274_630837478_nV letošním roce byla se zástupci Odboru dopravy Krajského úřadu MSK v Ostravě, společnosti Koordinátor ODIS, s.r.o. a dopravce – ČSAD Karviná a.s. dojednána integrace celé MHD v Karviné do ODIS. K uvedenému zaintegrování dojde k datu 11.12.2016, tj. k platnosti nových jízdních řádů. Po této integraci budou moci i cestující s tzv. ODISkou, což je jednotná bezkontaktní čipová karta uznávaná všemi dopravci v ODIS, použít kteroukoliv linku MHD Karviná. Toto opatření bude jednoznačnou výhodou pro cestující využívající veřejnou dopravu a nově umožní například bezproblémový a levnější přestup z příměstských linek (zejména z Havířova) na linky MHD při dopravě na průmyslovou zónu Nové Pole.

Od 11.12.2016 nastává také změna meziměstských linek 547 (Karviná – Český Těšín), 548 (Karviná – Nošovice). Od tohoto data budou provozovány nově dopravcem ČSAD Havířov, kdy dojde k následujícímu přečíslení:

738 Karviná, Fryštát, aut. nádr. – Český Těšín, aut. st. – Český Těšín, Svibice, Slovenská

740 Karviná, Fryštát, aut. nádr. – Hranice, bazén – Nošovice, PZ Hyundai – hl. brána

741 Karviná, Fryštát, aut. nádr. – Nové Město, obch. dům – Nošovice, PZ Hyundai – hl. brána

ČSAD Havířov má jiné odbavovací zařízení, které již nebude komunikovat s čipovými kartami, které si občané zakoupili v přepravní kanceláři ČSAD Karviná na vlakovém nádraží v Karviné-Fryštátě. Takže předmětná integrace je tedy nezbytnou podmínkou, aby tito občané mohli i po uvedeném datu využívat na této lince výhod „městského tarifu“ včetně bezplatné přepravy (osoby starší 70 let). Nyní bude bezpodmínečně nutné, aby si v uvedené přepravní kanceláři v předstihu vyřídili tzv. ODISku. Její pořízení vyjde na 130,- Kč, jelikož je personifikována, tak je nutno doložit fotografii. Uvedená karta bude dopravcem vydána po třech týdnech od podání žádosti. Tato žádanka je k dispozici na webu dopravce. Dosavadní čipové karty vydané ČSAD Karviná budou ještě po přechodnou dobu platit na linkách provozovaných tímto dopravcem.

Nové tarifní a přepravní podmínky, které byly dne 02.11.2016 schváleny Radou města Karviné, zcela zachovávají stávající platné sazby jednotlivého i časového jízdného ve městě a navíc rozšiřují nabídku časového jízdného na celou škálu, která v současné době v ODIS existuje a je využívána naprostou většinou měst v kraji. Přepravní podmínky jsou tímto sjednoceny tak, aby byly shodné s těmi, které platí v ODIS po celém Moravskoslezském kraji a tímto umožní předmětnou integraci k datu 11.12.2016.

Oficiální informační leták si můžete prohlédnout zde.

17.11.2016 Článek napsal Rubrika: Ostatní Žádné komentáře


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Top